Strona główna Dom Alternatywa dla tradycyjnych kominków

Alternatywa dla tradycyjnych kominków

384
PODZIEL SIĘ

Nie każdy może pozwolić sobie na instalacje tradycyjnego kominka w swoim domu czy mieszkaniu. Poza tym z posiadaniem tego rodzaju urządzenia wiąże się sporo obowiązków. Na szczęście istnieją bardziej dogodne rozwiązania.

Obecnie na rynku istnieje spory wybór różnego rodzaju kominków. Coraz częściej wybierane są urządzenia, które nastawione są na jak największą ekologiczność oraz oszczędność. Tradycyjne kominki są wyjątkowe, jednak ich instalacja, a następnie obsługa może być problematyczna. Możemy zatem zdecydować się na inne, prostsze rozwiązania. Do wyboru mamy tzw. biokominki czy kominki elektryczne, z którymi związanych jest wiele zalet. To idealne wyjście dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na instalacje tradycyjnego kominka.

Wybór tego rodzaju urządzeń jest ogromny, dlatego z pewnością każdy znajdzie idealny model pasujący do wnętrza domu. Możemy wybierać klasyczne lub bardziej nowoczesne wzornictwo. Warto wspomnieć o tym, że ten rodzaj kominków pełni w głównej mierze funkcje dekoracyjną, tworząc przytulny wygląd w pomieszczeniu. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o odpowiedni wystrój swojego wnętrza.

Biokominek

Tradycyjny kominek potrzebuje odpowiedniej instalacji przewodów kominowych, które będą odprowadzać wszelkie produkty spalania. Oprócz tego niezbędne jest ciągłe dokładanie, aby ogień nie gasł. Alternatywą jest w tym przypadku biokominek, który nie wymaga specjalnej instalacji przewodów, ponieważ jedynymi produktami spalania są para wodna oraz dwutlenek węgla. Do spalania wykorzystuje się specjalne ekologiczne paliwo, które jest bezpieczne oraz nie powoduje zanieczyszczeń czy dymu. Oczywiście biokominki oprócz funkcji dekoracyjnej mają dosyć wysoką moc grzewczą.

Pod adresem SzalonyMax.pl znajdują się oferty pieców i kominków o różnym designie – sprawdź!

Ogień w biokominkach można regulować automatycznie. Ten rodzaj urządzenia możemy zamontować niemal w każdym miejscu w naszym mieszkaniu. Można wybierać modele stojące czy wiszące w wybranych wielkościach. Wszystko zależy od tego, jaki wygląd wnętrza chcemy uzyskać i czy zależy nam na ogrzaniu pomieszczenia.

Kominki elektryczne

Inną alternatywą dla tradycyjnych kominów są te zasilane na prąd. Są poste w obsłudze i nie wymagają specjalnych warunków, aby mogły pojawić się w mieszkaniu. Wystarczy podłączyć kominek do gniazdka, a na ,,ekranie” pojawi się trójwymiarowa imitacja płomieni oraz dymu. Kominki tego typu są sterowane automatycznie. Podobnie jak w przypadku biokominków, mogą one być wiszące, stojące czy wmontowane w ścianę.

Oczywiście oprócz swojej funkcji dekoracyjnej, są one także źródłem ogrzewania. Możliwa jest regulacja temperatury powietrza. W kominkach elektrycznych znajdują się wyłącznie odpowiednie świetlenie, a więc żadne produkty spalania nie są w nim wytwarzane. To idealne rozwiązanie do mieszkań, w którym nie ma możliwości instalacji tradycyjnego kominka. Zarówno biokominek, jak kominek elektryczny nie zastąpią tradycyjnego i prawdziwego ognia, jednak nie zmienia to faktu, że są to coraz częściej wybierane rozwiązania, szczególnie do mieszkań o niewielkim metrażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here