Strona główna Technologia Aspekt aplikacji

Aspekt aplikacji

388
PODZIEL SIĘ

Prawdopodobnie co poniektórzy zadają sobie pytanie: dlaczego pionierskie techniki są aż tak niebezużyteczne oraz z zapałem wykorzystywane? Otóż odpowiedzią może być fakt, że człowiek jest jednostką która została stworzona do tego, żeby się rozwijać. W momencie kiedy nikt nie inwestowałby w tego typu przedsięwzięcia, z całą pewnością nie byłoby dzisiaj komputerów, telewizorów, a może nawet żarówek czy prądu elektrycznego oraz dalej żylibyśmy w jaskiniach, żywiąc się surowym mięsem. Wszystkie nowatorskie technologie powodują pewien krok na przód, w przyszłość, a równocześnie powstanie czegoś kompletnie nowego.

Żyjemy w czasach, kiedy tak właściwie codziennie pojawiają się nowe technologie, innowacyjne zaawansowane urządzenia mające umilić ludziom życie, poprawić jego jakość lub usprawnić pracę. Nie każdy homo sapiens ma dojście do wszystkich zdobyczy technologii, jakkolwiek jest jedna rzecz, o której wiedzą oraz jakiej używają obecnie prawie wszyscy – to znaczy Internet.

Jest to globalna sieć, do której prawa roszczą sobie Amerykanie, a jaka w rzeczywistości powstała we Francji, gdzie służyła jako wewnętrzna sieć do przekazywania wiadomości w pewnej firmie. Wynalazek ten był tak należyty, że w ciągu kilku lat opanował cały świat. Ogólnoświatowa sieć jest kopalnią wiadomości – wypróbowanych lub ewentualnie wątpliwych. Można tam odkryć wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy: przepisy na ciasto, na truciznę, instrukcje budowy domów czy konstruowania różnych niebezpiecznych przedmiotów.

W Internecie powstają także ciągle nowatorskie portale informacyjne oraz społecznościowe, gdzie ludzi z rozkoszą dzielą się zdają sobie sprawę z tego i nawiązują znajomości. Dostęp ma każdy oraz jest on bezpłatny. Z popularności Internetu korzystają też producenci oraz usługodawcy, proponujący tam swoje towary. Z sieci korzystają politycy i szefowie państw, łącznie z Watykanem – który jakkolwiek stereotypowo jest przeciwny postępowi oraz nauce. Nie tak dawno były papież Benedykt XVI wszedł w oryginalną epokę wysyłają pierwszą wiadomość na Twitterze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here