Strona główna Dom Co zrobić, aby łazienka lśniła czystością

Co zrobić, aby łazienka lśniła czystością

319
PODZIEL SIĘ

Łazienka to miejsce, w którym w sposób szczególny należy dbać o czystość. Czysta i pachnąca łazienka to miejsce, w którym chce się przebywać, można się zrelaksować i odświeżyć. Co jednak zrobić, aby efekt po generalnych porządkach zachować jak najdłużej.

Co najszybciej brudzi się w łazience

Łazienka powinna być urządzona pięknie, ale także praktycznie. To pomieszczenie powinno być łatwe w utrzymaniu czystości, unikać należy zakamarków i zbyt dużej ilości przedmiotów leżących na widoku. Jest wiele elementów, które w łazience mają tendencję do brudzenia się i przez to sprawiają, że łazienka wygląda nieestetycznie.

Do najbardziej popularnych rodzajów zanieczyszczeń w łazienkach należą: zacieki od wody, ślady kamienia i plamy po mydle. Dodatkowym czynnikiem, który sprawia, że łazienka wydaje sie brudna, jest nieprzyjemny zapach. Niemniej, nikt nie ma czasu, ani możliwości, aby codziennie robić w łazience gruntowny porządek.

Istnieje kilka zasad, których przestrzeganie pozwoli systematycznie i trwale utrzymać łazienkę w nieskazitelnej czystości. Dzięki temu łazienka pozostanie długo czysta i higieniczna. Warto ich przestrzegać i cieszyć się czystą łazienką na co dzień.

Jak sie pozbyć zacieków na bateriach łazienkowych

Baterie łazienkowe są szczególnie podatne na zabrudzenia. Widać na nich wszystkie rodzaje zacieków, po pewnym czasie może osadzić sie na nich także trudny do usunięcia kamień. Dotyczy to przede wszystkim baterii chromowanych, ale nie tylko.

Baterie są także dość delikatne, łatwo je uszkodzić. Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na utrzymanie ich w czystości, jest przecieranie ich bezpośrednio po kąpieli. Dzięki temu nie powstaną zacieki, a baterie pozostaną czyste i suche. Zapobiegniemy w ten sposób powstawaniu trudnych do usunięcia plam i kamieniowi.

Sprawdź, jaki odświeżacz powietrza powinien znaleźć się w Twojej łazience

Osad na ceramice – jak z nim walczyć

Osad z mydła i innych kosmetyków powstaje, jeśli łazienkę czyści się nieregularnie. Jeśli po każdej kąpieli przeciera się ceramikę do sucha, osad nie będzie powstawał. Nie każdy ma jednak na to czas. Aby pozbyć się nieestetycznych zacieków wystarczy na szczęście woda z octem lub inny delikatny detergent.

Watro wiedzieć, że ceramikę powinno się przecierać delikatną ściereczką, tak aby nie uszkodzić jej powierzchni. Uporczywe plamy można potraktować odkamieniaczem, warto jednak sprzątać na tyle systematycznie, aby nie dopuścić do powstania trudnych do usunięcia plam ani kamienia.

Łazienka pachnąca świeżością

Czysta łazienka to także pachnąca łazienka. Aby podkreślić czystość łazienki watro zastosować specjalne odświeżacze powietrza lub olejki eteryczne. Jednak, żaden odświeżać nie zakamufluje zapachu wilgoci i innych nieprzyjemnych zapachów. Podstawą jest więc czystość, zapach jest dodatkiem podkreślającym ją.

Na sprzątanie łazienki warto jest przeznaczyć kilka minut dziennie, ale robić to systematycznie. Dobrze, aby każdy z domowników sprzątał po sobie, ułatwi to znacznie zadanie. Codziennie warto przetrzeć baterie i półki, na których może osadzać się kurz. Po każdej kąpieli należy także wytrzeć do sucha podłogę. Nie zajmuje to wiele czasu, a sprawi, że łazienka będzie czysta i przyjemna w użytkowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here