Strona główna Rozrywka Czym cechuje się bajeczna zabawa?

Czym cechuje się bajeczna zabawa?

377
PODZIEL SIĘ

Zabawa jest częścią składową cywilizacji, a kultura to zaakceptowany w społeczeństwie specyficzny sposób działania, myślenia i czucia. Stanowi drogę żywotną narodu. Wskutek tego cywilizacja społeczeństwa jest odbitką jego norm moralnych. Prawdopodobnie żaden inny środek masowego przekazu nie rozpowszechnił się tak niezwykle w obecnym stuleciu ani nie zyskał takiej popularności oraz takiego wpływu, jak kino i telewizja. Co poniektórzy uważają, że filmy to samo życie. Albowiem jednak gwiazdy filmu są jednocześnie dzisiejszymi bohaterami ludowymi, więc filmy mogą przydawać tej innowacyjnej etyce znaczenia, niejako ją nobilitować.

Zabawa może oddziaływać na ludzi korzystnie bądź szkodliwie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu zabawa była niewrogą imprezą rodzinną, aktualnie jest tylko dla dorosłych. Co poniektórzy usprawiedliwiają tę uderzającą zmianę, mówiąc, że chodzi najzwyczajniej w świecie o niewinne odprężenie się. Jakkolwiek czy to prawda?

W rzeczywistości większa część dzisiejszych rozrywek utraciła wszystkie dawniejsze wartości etyczne z powodu trzech rzeczy: nielegalnych narkotyków, brutalnej przemocy i pokazywania scen erotycznych.

Potrzeby człowieka są przeróżne, a wypływa to przede wszystkim z różnorodności ludzi na świecie, bo każdy z nas jest inny i każdy przez to zajmuje się innymi rzeczami i inne rzeczy go intrygują. Czy to potrzeby kierowane przez geny czy to wymogi wypływające najzwyczajniej w świecie z intymnych predyspozycji – nie istotne. Znaczący jest fakt, że istnieją pewne potrzeby, które człowiek spełniać musi oraz jakie są specyficzne dla każdego z nas, mimo różnorodności i są takie potrzeby, które pojawiają się u jednych ludzi, tudzież u drugich ich w ogóle nie ma. Tak czy inaczej, nawet potrzeby następujące u wszystkich są jednakże spełniane w różny sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here