Strona główna Biznes Jak dostać kredyt dla nowej firmy?

Jak dostać kredyt dla nowej firmy?

1515
PODZIEL SIĘ

Kredyty dla nowych firm są dostępne głównie w bankach, jednak mają one zmienione procedury. Przede wszystkim bank uwzględnia historię kredytową właściciela tak, aby mieć pewność, czy kredyt zostanie spłacony.

Nowe firmy zazwyczaj muszą przedstawić biznesplan, a także wypełnić szereg dokumentacji bankowej. Na tej podstawie wystawiona jest opinia pozytywna lub negatywna i od tego zależy wysokość uzyskanego kredytu. Banki współpracują również z organizacjami unijnymi, dlatego niektóre kredyty są dostępne na preferencyjnych warunkach. Bardzo dużo młodych ludzi zakłada swoje firmy jeszcze będąc na studiach, dlatego w takim wypadku trzeba wykazać się solidnym zabezpieczeniem.

Najczęściej jest to kilku żyrantów lub kredyt pod zastaw, stąd też ilość wypłacanych pieniędzy jest ograniczona. Kredyty powzięte po raz pierwszy najczęściej oferowane są w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ważne jest to, czy nowa firma jest działalnością jednoosobową czy spółką, ponieważ ma to wpływ na uzyskanie większego kredytu. Zdarza się, że posiadanie konta osobistego w danym banku dobrze wpływa na zdolność kredytową i wówczas bank ma specjalne oferty dla swojego klienta, który staje się jego klientem firmowym. Nowa firma powinna ocenić oferty kilku banków, aby wybrać  te najlepsze pod względem spłacania rat i optymalnego oprocentowania.

Zobacz konto firmowe ranking i wybierz najciekawszą propozycję dla siebie

Niektóre banki finansują prowadzenie działalności już od pierwszego dnia jej funkcjonowania, jednak uzyskanie takiego kredytu może być czasochłonne. Osoby, którym zależy na czasie, mogą się starać o kredyt już po okresie dwóch miesięcy od rozpoczęcia działalności gospodarczej. Dodatkowym atutem jest to, że osoba prywatna zakładająca mały biznes może starać się o kredyt w rachunku, który jest doskonałą opcją na zapłacenie pierwszych zobowiązań. Im dłuższy termin kredytowy, tym można liczyć na niższe spłaty oraz oprocentowanie. Ma to ogromne znaczenie podczas pierwszych dni biznesu, kiedy to koszty są wyższe niż zyski. Banki udzielają kredytów również za poręczeniem, dlatego młodzi ludzie mogą w tym wypadku liczyć na rodziców. To oni spłacają raty bankowe, kiedy nowa firma ma gorszy okres działalności.

Zanim firma zostanie uruchomiona, warto sprawdzić ranking ofert kredytowych które są dostępne w czasopismach finansowych oraz na stronach biznesowych. Kredyty te charakteryzują się drobnymi różnicami, choćby wysokością prowizji czy dodatkowym ubezpieczeniem. Ma to wpływ na koszty kredytu i jednocześnie może uszczuplić budżet firmowy. Dla nowych firm banki uruchomiły przede wszystkim kredyt gotówkowy, inwestycyjny, obrotowy, linię kredytową oraz kredyt technologiczny.

Jeśli bank współpracuje z towarzystwem ubezpieczeniowym, wówczas nowa firma może liczyć na dodatkowe polisy połączone z kredytem. Wybór konkretnej propozycji powinno odbywać się po analizie wszystkich zalet i wad, a pomocą w tej kwestii może służyć doradztwo gospodarcze. Wprawdzie usługi są płatne, ale można w szybkim czasie uzyskać doskonałą podpowiedź, która sprawi, że biznes w krótkim czasie zostanie dobrze wypromowany.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here