Strona główna Dom Kupujemy działkę pod budowę

Kupujemy działkę pod budowę

324
PODZIEL SIĘ

Urządzając budowę domu, pierwszym elementem podjętego w tym zakresie działania będzie z pewnością odszukanie właściwej działki. W tym momencie powstaje dylemat, jakiej wielkości ma to być działka – ta o niedużych rozmiarach będzie z pewnością mniejszym kosztem finansowym, jednak inne kwestie wskazują, że posiadanie gigantycznej działki pod budowę ma wiele zalet.

Przede wszystkim nie będziemy ograniczeni wielkością obiektu mieszkalnego, który będziemy konstruować – wypada wziąć także pod szczególną uwagę rozbudowę domu w przyszłości. Też kwestia dobudowania budynków gospodarczych czy garażu także będzie niemożliwa przy działce nadmiernie małej.
Niekiedy zdarzają się działki o relatywnie kolosalnej przestrzeni całkowitej, jednak o kształcie prostokąta bardzo wydłużonego, tak, że działka po prostu jest wybitnie wąska. Jest to niekorzystne, ponieważ będzie sporo trudniej stworzyć na takiej działce dom, urządzić w ogóle potem taką działkę.

Nie powinna ona więc mieć mniejszej wielkości aniżeli 20 metrów, powinniśmy albowiem wziąć pod uwagę przepisy, zgodnie z którymi odległość ściany domu od granicy nieruchomości ma wynosić nie mniej aniżeli 4 metry (jeżeli ściana ma otwory okienne czy też drzwiowe).
Jak niedrogo postawić lokal mieszkalny?
Budowa własnego domu to wielka inwestycja, w następstwie tego nie każdego stać na taki splendor, nawet przy założeniu, że część inwestycji można zrealizować po pobraniu kredytu bankowego hipotecznego. Mimo to dom o pokrewnej wielkości wolno zbudować także stosunkowo niższym sumptem, przy zastosowaniu paru podstawowych sposobów na tanie budowanie.
Na początku działka – zamiast kupować obszar pod budowę w modnej okolicy, gdzie ceny działek są nieraz zawrotne, można odnaleźć działkę położoną dalej od miasta, o statusie rolniczym oraz wystąpić o warunki zabudowy siedliskowej. Kolejna oszczędność to budowa domu bez jego podpiwniczenia oraz bez ulokowania garażu w bryle budynku.

Okazuje się albowiem, że wykonanie podpiwniczenia może zwiększyć koszt samej budowy domu nawet do 30 procent. Kolejna sprawa to wykonanie znacznej większości prac budowniczych metodą tak oznaczaną gospodarską, to właśnie dzięki temu pełny koszt robocizny przy budowie ma prawo zamknąć się kwotą 30 tysięcy złotych, przy założeniu, że przestrzeń konstruowanego domu nie naruszy 100 metrów kwadratowych przestrzeni. Wykonujemy dach o prostej konstrukcji oraz przykrywamy go blachodachówką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here