Strona główna Turystyka Niesłychane klejnoty południowoamerykańskie – Peru i Urugwaj

Niesłychane klejnoty południowoamerykańskie – Peru i Urugwaj

358
PODZIEL SIĘ

Ameryka Południowa od zawsze zachwycała swoim orientalizmem. Podróże w te miejsca nie przystawały jednak do najbezpieczniejszych. Zmniejszenie przestępczości sprawiło, że turystyka zdołała się tam rozwinąć. Jednym z bardziej popularniejszych krajów stało się Peru. Tutaj odkryć wolno zapierające dech w piersiach góry, duże pustynie, ładne, tropikalne plaże oraz dżungle. Dzisiejsze miasta oferują świetne noclegi i co niemiara interesujących rozrywek.

Mówiąc o Peru nie wolno zapomnieć o idealnych atrakcjach i objawieniach archeologicznych. Rozpiętość krajobrazów jest niezwykłą atrakcją dla badaczy przyrody. Turyści mogą błądzić jednego dnia przez ośnieżone górskie szczyty, po czym udać się na plaże. Zima w Peru trwa od czerwca do września. W tym czasie dniami jest względnie ciepło, jednakowoż w nocy temperatura jest na minusie. Deszczowe, przelotne deszcze występują od grudnia do kwietnia. Mimo to taka pogoda występuje wyłącznie w górach, w stolicy, Limie jednak niemalże nigdy nie pada. To samo tyczy się innych większych miast.

Ameryka Południowa czasochłonnie musiała przekonywać podróżników do odwiedzenia swoich państw. Turystyka do niedawna doświadczała tam zastój. Dopiero po dyplomatycznej stabilizacji sytuacja ta ulegała apatycznej zmianie. Wyjazdy do orientalnych państw stały się nawet legendarne. Takie odległe miejsca od zawsze pasjonowały hobbystów kultury.

Urugwaj słynie z kapitalnych noclegów i bogatego miejskiego nocnego życia. To małe państwo cieszy się wysokim standardem życia mieszkańców. Przyjeżdżający ludzie nie różnią się praktycznie standardem życia od tubylców. wskutek tego również kraj ten znamionuje się najmniejsza przestępczością wśród krajów latynoskich tego lądu. Stolica kraju, Montevideo słynie z fantastycznego rozwoju. Odwiedzający to miejsce są często zaskoczeni tak wielkim rozwojem gospodarczym. Urugwaj jest w związku z tym perełką Ameryki Południowej. Przybywając tam wolno zmienić zdanie o całym tym orientalnym kontynencie. Niezwykle atrakcyjnym sportem jest piłka nożna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here