Strona główna Turystyka Niezwykły wypoczynek w Chorwacji czy we Włoszech?

Niezwykły wypoczynek w Chorwacji czy we Włoszech?

346
PODZIEL SIĘ

Dzisiejsza turystyka proponuje nam wiele możliwości. Podróże po odległych zakamarkach świata stają się coraz powszedniejsze. W szeregu przypadków zapominamy jakie piękne miejsca znajdują się na ojczystym kontynencie. Z pewnością zaskakująco ładnym europejskim krajem jest Chorwacja.

Delikatny śródziemnomorski klimat, 1000 wysp, ponad kilometr kontynentalnej linii granicznej to nieliczne atrakcje tego imponującego miejsca. Pejzaż na estetyczne, błękitne wody Adriatyku, morze, słońce i miasta zbudowane na wzór wenecki robią wspaniałe wrażenie. W kuchni przeważają lekkie posiłki złożone ze świeżych owoców morza. Nowoczesne miasta mają kapitalnie rozbudowane noclegi, restauracje oraz nocne rozrywki.

To właśnie dzięki temu Chorwacja jest często odwiedzana przez turystów z całego świata. Klimat w tym państwie jest niesłychanie zróżnicowany. W lecie i w zimie klimat jest niesłychanie łagodny. zdumiewające warunki powodowe przyciągają tutaj rzeszę podróżników. Chorwacja może być idealnym pomysłem na rodzinną, niezapomnianą wycieczkę oraz niezwykłą przygodę.

Kto z nas nie zna Włoch? Luksusowe, kulturalne państwo o wspaniałym klimacie od wieków animowało malarzy i poetów. Dzisiaj popularne miasta takie jak Wenecja, Florencja lub Neapol stały się ogólnoświatowymi stolicami mody i stylu. Kapitalna baza hotelowa, noclegi, kluby oraz puby, a w głównej mierze włoskie restauracje są wspaniałymi atrakcjami tego państwa. Będąc tam każdy czuje się jakby był w kulturalnym ośrodku Europy. W większych miastach wybitnie w wielu przypadkach organizowane są festiwale kulturalne.

Na pewno nie można się tam nudzić. Od zawsze miasto to przyciągało w szczególności wspaniałym klimatem. Temperatury latem są o wiele łagodniejsze na północy aniżeli na południu. Północ jest obszarem o obszernej wilgotności. Włochy cieszą się imponującą pogodą cały rok, niemniej jednak najlepszymi miesiącami do odwiedzin są kwiecień i czerwiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here