Strona główna Bez kategorii Ocieplanie – innowacyjne, nowoczesne i przyjazne środowisku

Ocieplanie – innowacyjne, nowoczesne i przyjazne środowisku

314
PODZIEL SIĘ
Projektując swój wymarzony lokal mieszkalny, od razu należałoby zastanowić się, który zastosujemy w nim układ ocieplania. Zależnie od wyboru bowiem systemu ogrzewania od razu na etapie konstruowania będzie potrzebne zastosowanie wiarygodnych rozwiązań technicznych, uwzględniających sprawy ogrzewania. Aktualnie jest dużo rodzajów systemów grzewczych, zaczynając od schematycznych, czyli wstawienia pieca grzewczego na węgiel bądź też drewno, przez ogrzewanie gazowe, elektryczne lub na olej opałowy.
Każde z tych rozwiązań ma własne mocne i słabe strony, w następstwie tego należy wybrać system optymalny dla konkretnego przypadku.
Czasami uwarunkowania dyktują miarodajne rozwiązania, na przykład ma prawo zaistnieć taka sytuacja, kiedy konstruowany dom będzie znajdował się w obszarze otoczonym programem środowiskowym, pozwalającym tylko na zastosowanie takiego systemu ogrzewania, jakie będzie pro-ekologiczne. Z kolei fakt braku w bliskości nieruchomości budowniczej sieci instalacji gazowej spowoduje eliminacje, już na starcie, myśli o ogrzewaniu gazowym domu, jakie jest komfortowe, relatywnie niedroga jest infrastruktura niezbędna do tego typu ogrzewania i jest to system dosyć przydatny cenowo.
Ochrona środowiska i ogrzewanie
Ostatnio coraz bardziej atrakcyjne staje się nagrzewanie domu za pomocą dyspozycji odnawialnych źródeł energii.
Do najbardziej legendarnych należą: kolektory słoneczne, pompa ciepła oraz przydomowa elektrownia wiatrowa. Kolektory słoneczne lokowane są lub na dachu obiektu, lub także obok niego, na wyjątkowych podstawach. Jednak to źródło ogrzewania może służyć wyłącznie jako uzupełniające źródło ciepła, po największej części w miesiącach wiosennych i letnich, kiedy tak właściwie jest największe nasłonecznienie. Zastosowanie pompy ciepła to interesujące rozwiązanie, jednak relatywnie kosztowne. Jest to dochodowa forma ogrzewania domu, jeśli jest on relatywnie ogromny – nie opłaci się tego rodzaju inwestycja przy domu na przykład 100 metrowej przestrzeni. Przeznaczenie przydomowej elektrowni wiatrowej to interesujące rozwiązanie, taka inwestycja może przez kilkadziesiąt lat zapewnić nam źródło ciepłej wody, służącej również do ogrzewania budynku, jak też i do celów bieżących pragnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here