Strona główna Turystyka Południowoamerykańskie państwa – kontrasty

Południowoamerykańskie państwa – kontrasty

291
PODZIEL SIĘ

Kraje południowoamerykańskie pozostały zauważone jako obiekty turystyczne dopiero kilkanaście lat temu. Turystyka praktycznie w żadnym razie się tam nie rozwijała. Na szczęście stan ten uległ obszernej poprawie. Obywatele zaczęli coraz częściej odwiedzać te miejsca. Wyjazdy w tamte regiony stały się pasjonującą przygodą.

Nowoczesna turystyka kształtuje się w zastraszającym tempie. Właśnie dlatego również większa część z nas nie potrafi już zachwycać się legendarnymi turystycznie krajami. Ludzie odwiedzają coraz nowsze miejsca pragnąc je wnikliwie poznać. Wybitnie modne stały się podróże po Ameryce Południowej. Interesującym państwem jest na pewno Argentyna. Jest państwem ogromnie urokliwych krajobrazów i wielu przeciwieństw. Ośnieżone szczyty Andów na tle zakurzonych równin Patagonii mogą okazać się doskonałym miejscem na przeżycie wakacyjnej przygody. Zwiedzanie bujnej dżungli w Missiones, jazda konna w górach Salta to tylko co poniektóre atrakcje tego rejonu.

W centrum tej wspaniałej nie odkrytej przyrody mieści się dzisiejsza stolica kraju Buenos Aires. Dzisiejsze miasto oferuje perfekcyjną bazę hotelową, noclegi, restauracje, puby oraz centra handlowe. Również miłośnicy miejskiego życia jak oraz dziewiczej przyrody odnajdą coś właściwego dla siebie. Mimo okresu dyktatury wojskowej oraz kilku kryzysów gospodarczych Argentyńczycy pałają chęcią życia oraz potrzebują ciągle się rozwijać. Mają oni trzy duże miłości: idealna kuchnia, zabawa oraz bezsprzecznie piłka nożna.

Jednym z kolejnych wartych uwagi państw Ameryki Południowej jest położona w środkowej części kontynentu Boliwia. Kraj ten odzyskał własną suwerenność w 1825 roku. Jakim sposobem każdy kraj tego kontynentu, także Boliwia charakteryzuje się gigantycznym zróżnicowaniem. Miasta turystyczne są niezwykle odpowiednio rozwinięte, występuje ekskluzywna baza hotelowa, noclegi, restauracje i puby. Jednakże jeżeli zechcemy wybrać się na dłuższą wycieczkę czeka nas nadzwyczaj długa droga autobusem czy też jeepem.

Infrastruktura boliwijska potrzebuje z pewnością modernizacji. W trakcie takich wypraw wolno nacieszyć oczy idealnymi krajobrazami. Boliwia jest państwem wiernym swojej rodzimej kulturze. Blisko dwie trzecie mieszkańców stanowi rdzenna ludność. Rodzimy dialekt, kolorowe ubrania, głośne targi i uliczni grajkowie, to wszystko można obejrzeć wybierając się na spacer po mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here