Strona główna Turystyka Porywający odpoczynek krajach południowej Ameryki

Porywający odpoczynek krajach południowej Ameryki

347
PODZIEL SIĘ

Mówiąc o krajach Ameryki Południowej grzechem byłoby nie wtrącić o Brazylii. Spośród wielu krajów tego regionu, to oczywiście tam turystyka rozwinęła się najprzyzwoiciej. Podróże w te miejsca są pełne oszałamiających przygód. To kraj z olśniewającymi, równikowymi plażami, Jej zielone lasy nazwane są płucami całego świata, a dzisiejsze miasta oddają splendor bogatych lokatorów. Brazylijczycy miłują karnawałowy taniec i piłkę nożną. Dzisiejsze miasta proponują wyśmienite noclegi, kluby i puby. Brazylijczycy są tak zróżnicowani jak pejzaż kraju. Pomieszkuje tu wiele grup etnicznych.

Idyllą dla przyrodników stają się bagna Pantanal, liczne kaniony oraz pieczary. W kraju panuje klimat wilgotny i suchy. Nadbrzeżne części kraju są gorące, północne i górskie okresami są w stanie być chłodne. Pory mokre wstępują od stycznia do kwietnia. W tym czasie jesteśmy w stanie wiec unikać podróży do tego miejsca. Jadąc do Brazylii należałoby zaopatrzyć się w okulary słoneczne, ostre słońce może oślepiać. Ciepłą odzież trzeba zabierać ze sobą w czasie zimowym, który trwa od czerwca do sierpnia.

Państwa południowoamerykańskie dopiero od niedawna pozostały spostrzegane jako obiekty gdzie rozwija się turystyka. tak de facto musiały przekonać do siebie gości, że podróże do Ameryki Południowej mogą być olśniewające oraz bezpieczne. Jednym z bardziej specyficznych tamtejszych państw jest Chile. Jego podłużny, geograficzny kształt od zawsze nas zachwycał. Miejsca tam występujące są niestereotypowe. Wzdłuż kraju rozciąga się zdumiewające pasmo Andów, które praktycznie cały czas mamy w zasięgu wzroku.

Chile jest krajem, w którym znajdują się olśniewające warunki do uprawiania sportów. Na północy narty i trekking, w centralnej części jazda konna, a na południu spływy kajakowe i sporty ekstremalne. Stolica kraju, Santiago, jest miastem niezmiernie współczesnym.

Oferuje ono zachwycające miejsca gdzie można zasmakować orientalnej kuchni, nowoczesne noclegi oraz kluby oraz dyskoteki. Miłośnicy kultury mogą zwiedzać liczne miejskie muzea. Na pewno podróż w takie miejsce może być pasjonującym przeżyciem i niezwykłą przygodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here