Strona główna Dom Styl rustykalny czy minimalistyczny?

Styl rustykalny czy minimalistyczny?

296
PODZIEL SIĘ

W ostatnim czasie bez najmniejszego problemu możemy zauważyć dwa dominujące w sztuce aranżacji wnętrz trendy. Mowa przede wszystkim o stylu rustykalnym i minimalistycznym. Jakie są źródła popularności tych dwóch trendów i czym one właściwie się charakteryzują?

Nie da się ukryć, że główną rolę gra tutaj styl minimalistyczny, który bardzo często pojawia się jako główny motyw w aranżacji przestrzeni. Zdjęcia minimalistycznych przestrzeni wręcz zalewają media społecznościowe, gromadząc tam znaczą część odbiorców. Podobnie jest ze stylem rustykalnym – bez najmniejszego problemu jesteśmy w stanie znaleźć miłośników tego sposobu na urzadzanie domu czy mieszkania.

Zalety

Warto powiedzieć w tym miejscu o zaletach obu stylów. Zaczynając od stylu minimalistycznego, należy podkreślić, że w doskonały sposób harmonizuje on przestrzeń. Sprawia również, że dostępne pomieszczenia wydają się większe niż w rzeczywistości są. Bardzo często możemy zauważyć, że omawianemu minimalizmowi towarzyszy biały kolor, który wydaje się głównym motywem tego rodzaju przestrzeni.

Bogatą ofertę mebli do różnych pomieszczeń znajdziesz na stronie Radius Centrum

radius centrum

Dzięki odpowiedniej aranżacji możemy uzyskać – nawet w niewielkich pomieszczeniach – dość dużą przestrzeń. To sprawia, że nasze mieszkanie czy dom może wydawać się po prostu większe. Dodatkowo minimalizm widoczny jest nie tylko w sztuce aranżacji wnętrz, a jest bardzo szerokim trendem, widocznym od kilku lat. Minimalizm wydaje się sprzeciwem wobec konsumpcyjności oraz stylu życia nastawionego na materializm.

Styl rustykalny z kolei wydaje się wyrażeniem swojej aprobaty dla wnętrz utrzymanych w oldschoolowym, starym stylu, ale z tymi rozwiązaniami, które daje nam nowoczesność. Możnaby powiedzieć, że dekorowanie i aranżacja wnetrz zgodnie ze stylem rustykalnym ma na celu zaakcentowanie ciepła domowego ogniska.

Wady

Nie da się jednak ukryć, że oprócz zalet oba omawiane style posiadają również wady. Warto podkreślić także, że dla jednych o wiele ciekawszym stylem będzie minimalistyczny, dla drugich – rustykalny. Wszystko uzaleznione jest od gustu danej osoby i poczucia estetyki.

Tak czy inaczej wielu osobom styl minimalistyczny może wydać się po prostu pusty. Warto podkreślić, że w tym stylu dominuje duża, wolna przestrzeń, co w połączeniu z białym kolorem może dać po prostu wrażenie niedokończenia. W przypadku stylu rustykalnego jest zupełnie inaczej – tutaj można odnieść wrażenie, że wiele elementów, na przykład dekoracyjnych, jest zgoła niepotrzebna. Jeżeli decydujemy się na aranżację w którymś z tych dwóch stylów, to warto mieć to na uwadze.

Podsumowując, zarówno styl rustykalny, jak i minimalistyczny posiadają swoje wady i zalety. Priorytetem dla pierwszego z nich jest wykreowanie domowej atmosfery, drugi z kolei stawia na harmonię i wolną przestrzeń. Metod na aranżację w danym stylu jest mnóstwo – bez najmniejszego problemu możemy znaleźć na rynku tak meble minimalistyczne, jak i rustykalne. Wiele elementów dekoracyjnych czy oświetleniowych także jest oddanych do naszej dyspozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here