Strona główna Rodzina Ubranka dla niemowlaków – na co zwracamy uwagę przy zakupie

Ubranka dla niemowlaków – na co zwracamy uwagę przy zakupie

322
PODZIEL SIĘ

Zakupowi ubranka dla niemowlaka towarzyszy mnóstwo emocji. Taki zakup oznacza, że już za chwilę w rodzinie pojawi się nowe dziecko, być może pierwsze. Ale kupując ubranka dla niemowlaka, mimo tych wszystkich uczuć, trzeba trzymać się kilku podstawowych zasad. W niedalekiej przyszłości bowiem okaże się, jak ważne były to decyzje. 

Pierwsza zasada to, nie kupujemy dużej ilości ubranek dla niemowlaka. Choć jest to niezwykle kuszące, bo kiedy znajdziemy się już w sklepie z akcesoriami dla małych dzieci, chcemy kupić z niego wszystko. Ale niemowlę w pierwszym roku swojego życia zwiększy swoją wagę trzykrotnie, a urośnie o 25 centymetrów. A to znaczy, że w pierwszym roku jego życia, będziemy kilka razy wymieniać całą jego garderobę.

Dlatego ubranek stricte dla niemowlaka kupujemy zaledwie kilka sztuk, aby wystarczyło do szpitala i jeszcze kilka tygodni w domu. Najbardziej newralgiczne są wszelkie pajacyki czy body, to z nich dziecko wyrasta najszybciej, dlatego kupujemy je w ograniczonych ilościach.

Zasada druga, wszystkie ubranka dla niemowlaka muszą być bawełniane. Tylko naturalne tkaniny zapewnią naszemu dziecku komfort. Z pewnością nie uczulą, nie będą zostawiały śladów na ciele. Małe dziecko ma tendencję do pocenia się, dlatego ubranka muszą być przewiewne i dobrze odprowadzać wilgoć. Muszą przepuszczać powietrze. Najlepiej, aby materiał, z którego są uszyte był jak najmniej farbowany, niech będzie naturalny. Eliminujemy z garderoby niemowlaka ubrania o intensywnych kolorach, z naszytymi czy wdrukowanymi aplikacjami. Im więcej kolorów, tym więcej w nich barwnika, który może uczulić w bezpośrednim kontakcie ze skórą dziecka.

Kaftaniki, śpioszki, body – różnego rodzaju ubranka, dostępne są na stronie http://ubierzdziecko.pl/ – sklep z ubrankami dla dzieci

Zasada trzecia, kupując ubranka dla niemowlaka pamiętajmy, aby spojrzeć gdzie są umieszczone wszelkie zapięcia. Nie pozwólmy sobie skusić się na ubranka wkładane przez głowę, nawet jeżeli są śliczne. Ubieranie takich bluzeczek czy kaftaników to męczarnia dla mamy i dla dziecka. Ubranka, szczególnie kaftaniki powinny być zawiązywane na troczki. Tylko nie mogą one znajdować się na plecach. Wszystkie zapięcia muszą znajdować się z przodu, na ramionkach czy z boku, nigdy na plecach. Podczas wielogodzinnego przebywania dziecka w łóżeczku czy wózku, dziecko musiałoby na nich leżeć i z pewnością odczułoby to.

Kupując pajacyki dla dziecka sprawdzajmy, czy mają one wystarczająco dużo miejsca na pieluchę. Noszenie pieluchy samo w sobie jest niekomfortowe, dlatego odzież, którą nosi nasze dziecko musi być do tego przystosowana. Nie może być za ciasna, za krótka, musimy mieć łatwy dostęp do zmiany pieluchy, by zrobić to sprawnie. Nie zawsze przecież zmieniamy pieluchę dziecku we własnym domu, czasami czynność tę trzeba wykonać na placu zabaw czy w sklepie.

Gdy przywieziemy do domu zakupiony właśnie zestaw ubranek dla niemowlaka, pierwsze co robimy to odcinamy wszelkie metki, informacje od producenta, wszystko co może potem uwierać. Następnie pierzemy wszystkie ubranka i dopiero tak przygotowane odkładamy na półkę, by czekały na przyjście na świat nowego członka rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here