Strona główna Technologia W jakim miejscu znajduje się próg technologii?

W jakim miejscu znajduje się próg technologii?

421
PODZIEL SIĘ

Niemało młodych ludzi szczyci się tym, że żyje w czasach ogromnego rozwoju najnowocześniejszych technologii oraz z nieskrywaną często pogardą patrzy na przodków, którzy w ich mniemaniu nie byli zdolni do abstrakcyjnego myślenia lub do tworzenia rzeczy dużych. Faktem zostaje, że co chwilę jesteśmy wprost bombardowani informacjami o nowych gadżetach technologicznych lub elektronicznych i wydawać by się mogło, że rzeczywiście żyjemy w erze geniuszy. Kto jednak zna historię ludzkości, całkowicie zdaje sobie sprawę, że to wierutne bzdury. Obecne wynalazki nie są niczym innym aniżeli ciągłym przerabianiem lub optymalizowaniem tego, co wynaleziono już dawno temu.

Przecież to ewidentne, że dziś nikt nie mógłby nasycać się dzisiejszym modelem samochodu, jeśli wiele tysięcy lat temu – dziś już nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, gdzie oraz kiedy tak właściwie – nie wynaleziono by koła. Koło jest tak obecne w życiu, że w ogóle nie zdajemy sobie sprawy, że życie bez niego byłoby gruntownie inne. Na kole opiera się cała współczesna technologia. Bez niego nie byłoby możliwe większość dzisiejszych urządzeń. Należy o tym pamiętać, nim wyda się niepochlebne sądy o ludziach żyjących na świecie w czasach antycznych, ponieważ gdyby nie inwencja Ateńczyków, dużo dziedzin dzisiejszej nauki nie miałoby prawa bytu.

W dobie nowoczesnych czasów, w nadzwyczaj szybkim tempie rozwijają się techniki w każdej dyscyplinie życia. Wszelkie laboratoria przez cały czas prowadzą różne badania i testy na innowacyjnych produktach, po to aby mogły zostać wprowadzone na rynek i równolegle stać się dostępne dla pospolitego, przeciętnego konsumenta. Gospodarka światowa nie ma innego wyjścia jak kierowanie prac w tym kierunku, bowiem cywilizacja pragnie oraz pragnie w dalszym ciągu się rozwijać, a do tego by to zdołało nastąpić wymagane są tego rodzaju badania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here