Strona główna Ogólna Własnoręcznie zrobione organizery na biżuterię

Własnoręcznie zrobione organizery na biżuterię

325
PODZIEL SIĘ

Przechowywanie biżuterii bywa kłopotliwe – szczególnie dla kobiet, które posiadają sporo różnych dodatków. Warto znaleźć idealny sposób na właściwą ich organizację. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych wskazówek, jak w kreatywny sposób można przechowywać biżuterię.

Każda kobieta z pewnością posiada przynajmniej kilka par kolczyków, naszyjniki, bransoletki czy pierścionki. Niekiedy może uzbierać się tego całkiem sporo. Przechowywanie może okazać się kłopotliwe. Zamiast kupować kolejne szkatułki same możemy zorganizować przestrzeń dla poszczególnych ozdób. Istnieje wiele ciekawych rozwiązań, które możemy wykorzystać w swoim domu. Wystarczy odrobina kreatywności oraz wolnego czasu.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim zróbmy porządek w szufladach czy szkatułkach, w których przetrzymujemy biżuterię. Może się okazać, że wiele rzeczy jest nam zbędnych i więcej ich nie założymy. Posegregujmy zatem biżuterię i wybierzmy rzeczy, które rzeczywiście są dla nas wartościowe oraz te, które zamierzamy używać. Warto również oddzielić bransoletki od naszyjników, mniejsze kolczyki od większych itd.

Na stronie Dekolo znajdziesz m.in. koraliki, wstążki i inne materiały do DIY

koraliki dekolo.pl

Dopiero po uporządkowaniu naszej biżuterii możemy przejść do kolejnych kroków, czyli do umieszczenia jej w specjalnych organizerach. Wiele oczywiście zależy od wielkości oraz rodzaju biżuterii. Rozejrzyj się i pomyśl czy chcesz, by biżuteria stała na wierzchu czy może była umieszczona w komodzie.

Stojaki na bransoletki

Jeśli posiadasz w swojej kolekcji sporo bransoletek warto znaleźć dla nich odpowiednie miejsce, tak by bez problemu znaleźć tą, którą chcesz w danej chwili założyć. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może okazać się szklana, przezroczysta butelka. Nałożone bransoletki będą ciekawie się w ten sposób komponowały. Ten sposób nadaje się jednak do bransoletek z gumką lub sztywnych – drewnianych czy plastikowych.

Innym ciekawym rozwiązaniem na przechowywanie bransoletek może być umieszczenie ich na rolce od ręcznika papierowego. Do wykonania tego rodzaju oranizera potrzebna będzie wspomniana rolka, kawałek materiału oraz klej. Owijamy rolkę wybranym materiałem i przyklejamy. Dodatkowo powinniśmy stworzyć stojak, najlepiej umieszczony po środku, tak by z jednej i drugiej strony móc nakładać bransoletki.

Organizer na kolczyki i naszyjniki

Ciekawym sposobem na umieszczenie kolczyków może być wykorzystanie ramki na zdjęcia. Potrzebna będzie sama ramka oraz drewniana podkładka, na której przymocujesz wkręty, umożliwiające powieszenie długich kolczyków oraz naszyjników. To oryginalny i ciekawy sposób, aby zadbać o porządek w biżuterii, a przy tym przyozdobić wnętrze pokoju.

W przypadku kolczyków z zapięciami, tzw. wkrętów możemy wykorzystać inny sposób. Potrzebne nam będzie w tym przypadku kawałek gąbki oraz wybrany kolor materiału. A także zszywać lub igła i nić. W gąbkę pokrytą materiałem będzie można wbić poszczególne kolczyki. Jeśli nie chcemy trzymać ich na wierzchu, możemy umieścić tak wykonaną gąbkę w szufladzie lub w szkatułce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here